U oktobarskom izdanju pričamo o outsourcingu ili delegiranju zadataka i kako nas dve, Aleksandra Bučko iz Fabrike kreativnosti i ja, stojimo sa tim. Otvoreno pričamo o tome koji su naši najveći problemi sa kojima se suočavamo kada je u pitanju raspodela poslova.
O outsourcingu iz ugla virtuelne asistentkinje priča naša gošća Nikolina Andrić, mentorka i kreatorka VA akademije.
Zašto delegirati zadatke i obaveze?
- ušteda vremena
- rasterećenje i više vremena za prioritetne i važne poslove
- povećanje kapaciteta i radne uspešnosti
- kvalitetnije rešavanje problema (odluke se donose na svim nivoima) – odnosno sugestije i drugi uglovi posmatranja problema mogu da doprinesu.
Podkast Krenule smo možete poslušati na Podkast.rs ili YouTube-u.
Saveti za uspešno delegiranje zadataka:
- Izbegavajte zahteve koji uključuju perfekcionizam. Fokus svakog menadžera jeste rezultat, a ne način na koji se posao obavlja. Prema tome, umesto da težite ka savršenstvu, postavite standarde koji će odrediti očekivani kvalitet i osigurajte vremenski okvir za postizanje istih. Jasno odredite linije autoriteta, granice i odgovornosti koje zaposleni dobija delegiranim zadatkom;
- Pružite što bolja uputstva za obavljanje zadataka. Omogućite vašim zaposlenima dovoljno informacija za uspešno obavljanje posla. Vaš način obavaljanja posla koji ste delegirali nije od presudne važnosti prilikom davanja uputstva. Nekada je bolje da zaposlenom dozvolite da samostalno pronađe metode za izvršenje zadatka. I zato je najvažnija obaveza menadžera da jasno definiše kakve rezultate očekuje;
- Prepoznajte u drugima talenat i sposobnost za dovršavanje projekata. Događa se da menadžeri veruju kako samo oni mogu izvršiti zadatak na pravi, odnosno pravilan način.
Journalism will kill you, but it will keep you alive while you are at it.” (Horace Greeley)
Hajde da se družimo i na društvenim mrežama. Nađite me na Facebooku i Instagramu.
