Úvod do kurzu

Dobrý deň,

ja som Vladimíra Dorčová-Valtnerová. Za  posledných 12-13 rokov, pôsobila som v niekoľkých médiách, od elektronických po printové, ale aj v administratívnej službe v štátnej inštitúcii, ktorá sa zaoberá okrem iného aj postavením a rozvojom slovenskej žurnalitiky v Srbsku. Tieto pracovné skúsenosti mi  umožnili prísť k záveru, že budúcnosť (aj prítomnosť) novinárstva a médií, o blogoch netreba zvlášť hovoriť, je v online priestore. To však neznamená, že tlačené noviny, časopisy, či knihy zaniknú. Ani náhodou.  No čitatelia a diváci, konzumenti informácií, správ, príbehov a iných formátov sa pomaly, ale isto sťahujú do virtuálneho sveta. Niektorí sú tam už veľmi dávno a preto je dobre uvedomiť si tuto skútočnosť, a ísť za čitateľmi. Práve preto som sa rozhodla vytvoriť tento mini kurz: aby som vás v tom podporila ale aj ukázala iný, modernejší prístup v tvorbe online obsahu.

Kurz je určený pre všetkých, ktorí chcú získať nové poznatky o online písaní a vôbec nové poznatky, ale predovšetkým pre novinárov a blogerov, budúcich novinárov a blogerov, a pre tých, ktorí tvoria obsah pre korporačné weby.

Čo získate na tomto mini-kurze?

zvládnete alebo si precvičíte základy a taktiky na tvorbu kvalitného online obsahu,

zistíte ako modernizovať a inovovať obsah vášho média, blogu alebo korporatívnej webovej stránky,

√ naučíte sa ako vytvoriť model storytelling postov, ktoré vtiahnu čitateľa do Vášho príspevku alebo predajú výrobok / službu vašim potenciálnym klientom,

získate idey pre rozvoj, modernizáciu a inovýciu vašej platformy. 

V opise kurzu ste si všimli zoznam lekcií, k niektorým z nich som pripravila aj dodatočné materiály, ktoré si budete môcť stiahnuť a využiť v ďalšej práci. V závere prostredníctvom testu zistíme, čo ste sa naučili počas kurzu a vaše dobré vedomosti odmením certifikátom.

V prvej lekcii si pripomenieme základy online žurnalistiky a písanie online postov, viac-menej ide o techniku písania s ohľadom na tzv. techniku čítania online textov, takže si pripomeniemie čo je to boldovanie, taggy, lead, dobrý titulok. Teším sa na prvú lekciu.